Wiadomości z tagiem Science fiction  RSS
Bohdan Waszkiewicz „Golimistrz” (recenzja)

18.01.2022 17:46

Powieść Bohdana Waszkiewicza stanowi mieszankę fantastyki, powieści przygodowej i science fiction. Autor, który zawodowo zajmuje się logistyką w drukarni, jest także twórcą opowiadań publikowanych na łamach literackich periodyków. Jego debiutancki „Golimistrz” stanowi kontynuację jednego z nich, noszącego tytuł „Fryzjer”, cieszącego się uznaniem czytelników. Istotnie, „Golimistrz” bardziej niż typową powieść, w swojej strukturze i formie przypomina […]

Źródło: www.kulturatka.pl

''Siły Kosmiczne'' powracają z 2. sezonem - premiera w lutym

04.01.2022 8:36

Po ponad półtora roku powraca serial Siły Kosmiczne. Netflix podał datę premiery drugiego sezonu tej komedii science fiction z Stevem Carellem w roli głównej.

Źródło: fdb.pl

Odc. 1. Praca marzeń, czyli początek końca

31.12.2021 6:00

Wiadomo, że przełomowy oryginalny program komputerowy może być warty fortunę. Jednak w „Devs” sekrety, jakie kryje w sobie kod źródłowy, daleko wykraczają poza kwestie chronione prawami własności intelektualnej. Powoduje to, że w serialu tym możemy śledzić wciągającą historię kryminalną ze sporą dawką science fiction i szczyptą filozoficznych rozważań.

Źródło: esensja.pl

Netflix prezentuje zwiastun ''The Silent Sea'' - thrillera science fiction wprost z Korei Południowej

10.12.2021 8:11

Netflix zaprezentował pełną zapowiedź post-apokaliptycznego thrillera science fiction The Silent Sea, który pochodzi z Korei Południowej, kraju który w ostatnim czasie wypuścił kilka hitowych produkcji, m.in. Squid Game czy Hellbound.

Źródło: fdb.pl

Post-apokaliptyczny świat w zwiastunie serialu ''Station Eleven''

03.12.2021 7:29

HBO Max prezentuje pełną zapowiedź limitowanego serialu Station Eleven. Produkcja ta opiera się na popularnej powieści science fiction autorstwa Emily St. John Mandel. Gwiazdą serialu jest Mackenzie Davis, aktorka znana m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami thrillera Blade Runner 2049 czy produkcji Terminator: Mroczne przeznaczenie, gdzie wcieliła się w postać Grace.

Źródło: fdb.pl

Jodie Foster: Urodzona aktorka

03.12.2021 5:00


Jest pierwszą aktorką w historii, która zdobyła dwa Oscary przed trzydziestką. Wykreowała legendarne role m.in. w "Taksówkarzu", "Oskarżonych" i "Milczeniu owiec". W sobotę o 21:00 Polsat Film przypomni produkcję science fiction "Elizjum", w której zagrała bezwzględną sekretarz Rhodes. To dobra okazja, by przypomnieć najciekawsze ekranowe wcielenia 59-letniej Jodie Foster.

Źródło: film.interia.pl

Premiera nowej produkcji Viaplay Originals. "The Box" (wideo)

28.11.2021 22:18

• Nowa produkcja Viaplay Originals "The Box" to psychologiczny dramat kryminalny z elementami science fiction.
• Historia jest osadzona w Kansas City i śledzi losy policjantki Sharon Pici. Policjantka przeżywa koszmar po tym, jak jedno ze śledztw staje się jej obsesją.

Źródło: media2.pl

Zwiastun tajemniczej produkcji od Epix - zobacz jak prezentuje się ''From''

25.11.2021 10:16

Stacja Epix udostępniła pierwszą zapowiedź serialu 'From'. To produkcja łącząca w sobie horror i science fiction. W głównej roli Harold Perrineau, aktor którego z pewnością pamiętacie z roli Michaela Dawsona w hitowym serialu Lost: Zagubieni.

Źródło: fdb.pl

Zwiastun thrillera sci-fi ''Mother/Android'' w reżyserii Mattsona Tomlina

20.11.2021 11:24

Platforma Hulu opublikowała pierwszy zwiastun thrillera science fiction Mother/Android, za który odpowiada Mattson Tomlin, scenarzysta filmu Power i Batman.

Źródło: fdb.pl

reklama
player+
Kontakt z nami