player+
Wiadomości z tagiem Science fiction  RSS
Zwiastun horroru ''Gone in the Night'' z Winoną Ryder

22.06.2022 16:43

Za pośrednictwem Vertical Entertainment w sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź horroru Gone in the Night z Winoną Ryder. Aktorkę z pewnością kojarzycie z jednej z głównych ról w przebojowym serialu science fiction Netflixa Stranger Things.

Źródło: fdb.pl

HBO anuluje serial Ridley'a Scotta ''Wychowane przez wilki''

04.06.2022 2:22

Produkowany przez Ridley'a Scotta, uznany przez widzów i krytyków serial science fiction Wychowane przez wilki oficjalnie został zamknięty. Produkcja doczekała się dwóch sezonów.

Źródło: fdb.pl

Przyciąganie ziemskie normalne – 9,80665 m/s²; odpychanie widzów – 1 Emmerich [recenzja DVD]

03.06.2022 0:00

Odległy, ziemski satelita intrygował twórców już w pierwszych latach powstania nowej sztuki, jaką była kinematografia pod koniec XIX wieku. Na początku kolejnego stulecia, George Méliès zrealizował „Podróż na Księżyc” (1902), uznawaną za pierwszy film z gatunku science fiction. Ponad pół wieku później, 20 lipca 1969 roku, fantazja stała się rzeczywistością, kiedy Apollo 11 wylądował na powierzchni satelity. O tamtych ...

Źródło: filmosfera.pl

Daniel Brühl i Macaulay Culkin w obsadzie pandemicznego thrillera w reżyserii twórcy ''Platformy''

28.05.2022 12:27

Pandemiczny thriller Rich Flu w reżyserii Galder Gaztelu-Urrutia, twórcy uznanego hiszpańskiego thrillera science fiction Platforma, zyskał dwie nowe gwiazdy. Swoje angaże otrzymali Daniel Brühl i Macaulay Culkin.

Źródło: fdb.pl

Polskie science fiction "Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę" w czerwcu trafi do kin

27.05.2022 13:04

24 czerwca Velvet Spoon wprowadzi do kin film Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę. To jeden z pierwszych polskich filmów science fiction w XXI wieku, w fascynujący sposób łączący niepokojącą wizję przyszłości z inspiracjami Łowcą androidów.

Źródło: fdb.pl

Zwiastun dystopijnej produkcji ''Rubikon'' - czy załoga kosmicznej stacji uratuje błękitną planetę?

25.05.2022 22:54

Co ludzkość jest w stanie zrobić, aby przetrwać? Odpowiedź na to pytanie ukaże nam film science fiction Rubikon, którego zwiastun właśnie zadebiutował w sieci.

Źródło: fdb.pl

Zapowiedź oficjalnej antologii „Miłość, śmierć i roboty”

22.05.2022 10:26

Kilka dni temu na platformie Netflix swoją premierę miała trzecia część cyklu „Miłość, śmierć i roboty”.  Pierwszy sezon tej produkcji stworzony został na podstawie kultowych opowiadań science fiction. Wśród ich autorów znajdują się John Scalzi, Ken Liu, Peter F. Hamilton, Michael Swanwick. Tego lata nakładem Wydawnictwa Nowa Baśń ukaże się antologia opowiadań i scenariuszy, na […]

Źródło: www.kulturatka.pl

I nie wierz nikomu, bo nie trafisz do domu

21.05.2022 18:00

Najpierw było japońskie anime „Jin-Rô” Hiroyukiego Okiury. Niemal dwadzieścia lat później za aktorski remake jego dzieła zabrali się Koreańczycy. Zmienili miejsce akcji, dorzucili co nieco od siebie fabularnie – i w świat poszła „Wilcza Brygada” Jee-woon Kima. W efekcie powstał całkiem przyzwoity film akcji (z elementami science fiction), ale do poziomu obraz z Kraju Kwitnącej Wiśni jednak nie dorósł.

Źródło: esensja.pl

Walka o Marsa w zwiastunie 3. sezonu ''For All Mankind''

17.05.2022 17:46

Platforma Apple TV+ udostępniła oficjalny zwiastun trzeciego sezonu serialu science fiction For All Mankind. Produkcja ta ukazuje alternatywne losy świata. Seria ta skupi się na walce o Marsa.

Źródło: fdb.pl

Serial "Westworld" powraca do HBO. Jest data premiery czwartego sezonu

12.05.2022 20:43

Amerykański serial science fiction "Westworld" wraca z czwartym sezonem. Jego premiera zaplanowana została na 27 czerwca na antenie HBO i w serwisie streamingowym HBO Max.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama
player+
Kontakt z nami