Repertuar Kin  RSS
Recenzja filmu "Boże Ciało"


Filmowe rekolekcje Jana Komasy nie są czczym kazaniem odbijającym się głucho od kościelnych witraży. Opowieść o fałszywym księdzu zawiera wiele starannie wyważonych prawd: o współczesnym Kościele, młodzieńczym poszukiwaniu sensu życia, kształtowaniu własnej duchowości i neutralizowaniu zakorzenionych w sercu bolesnych krzywd. Bez natrętnej egzaltacji i napuszonego kaznodziejstwa. Takiego kina w Polsce wciąż jest zbyt mało. Grzech nie celebrować więc "Bożego Ciała".


Tagi: Polsat
Źródło: kino.trojmiasto.pl

Najlepszy w talii. Recenzja filmu "Joker"


Absolutnie zachwycająca geneza największego złoczyńcy Gotham przypomina zabieg na otwartym mózgu obłąkanego samotnika, którego Todd Phillips operuje bez znieczulenia. Zgłębianie zdeformowanego bolesną egzystencją umysłu na przemian fascynuje i przeraża. I o taki emocjonalny dysonans chodzi w rasowym thrillerze psychologicznym, jakim "Joker" z całą pewnością jest. Wciąż dudniący w uszach po seansie demoniczny śmiech będzie nam o tym przypominał jeszcze bardzo długo.


Tagi: Thriller
Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "(Nie)znajomi"


"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" jest filmowym rarytasem rodem z Italii, którym już od trzech lat zajadają się smakosze kina na całym świecie. Nic dziwnego więc, że z włoskiego przepisu upichcić sukces zapragnęli także Polacy. I wbrew pozorom na talerzu nie wylądowała odgrzewana w mikrofali pulchna mrożonka imitująca oryginalny smak, a apetyczna pizza na cienkim cieście, której nie powstydziłby się sam masterchef, Paolo Genovese. Zdecydowanie do schrupania!


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Piłsudski"


Urozmaicający szkolne wykłady multimedialny suplement do lekcji historii, zaś w kategoriach artystycznych jedynie poprawne kino, którego wartość dość mocno zawyża znakomita rola Borysa Szyca. "Piłsudski" przewrotu w polskiej kinematografii nie dokona, choć jednocześnie nie narazi się na ogólnonarodowy lincz. Jeśli film Michała Rosy miał pokazać marszałka z "krwi i kości", to należało jednak skupić się na większej liczbie detali niż bujnych wąsach i garści soczystych cytatów.


Tagi: Polsat
Źródło: kino.trojmiasto.pl

Almodovar. Recenzja filmu "Ból i blask"


"Mi casa es su casa" - wita nas w progu Pedro Almodovar, częstuje drinkiem, pozwala wygodnie rozsiąść się w fotelu i zanurzyć w sentymentalnej opowieści o beztroskim dzieciństwie, artystycznej wolności i goryczy przemijania. "Ból i blask" rzeczywiście przypomina wizytę w domu hiszpańskiego mistrza, po którym oprowadza nas grający prawdopodobnie rolę życia Antonio Banderas. Wysoce estetyczne, melancholijne, ale i podszyte subtelnym humorem kino, którym czołowy europejski reżyser udowadnia, że starzeje się z wielką klasą.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

"Świat w ogniu" oceniamy 3/10


Nawiązując do tytułu filmu, który rozpoczął na wielkim ekranie karierę agenta Mike'a Banninga można z przykrością stwierdzić, że gwiazda Secret Service zaliczyła właśnie bolesny upadek z Olimpu wprost w najgłębsze otchłanie Hadesu. "Świat w ogniu" skutecznie zaciera bowiem jakiekolwiek pozytywne wrażenia z poprzednich części i daje wszelkie podstawy ku temu, by prezydenckiemu bodyguardowi zamiast broni wręczyć wędkę i wysłać na zasłużoną emeryturę. Najlepiej z dala od filmowej cywilizacji.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Pewnego razu w Hollywood"


Quentin Tarantino kino kocha miłością bezgraniczną i bezwarunkową. Z tego niemal obsesyjnego uczucia zrodziło się "Pewnego razu... w Hollywood". Nietuzinkowy reżyser z werwą błyskotliwego gawędziarza snuje sentymentalną opowieść o Fabryce Snów, którą ubarwia hollywoodzkimi anegdotami, dygresyjnym humorem, muzycznymi szlagierami z samochodowego radia i fantazyjnym scenariuszem, łączącym fikcję z faktami. Nie jest to na pewno Tarantino w topowej formie, lecz wciąż jego filmowym zaklęciom trudno się oprzeć.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

"Toy Story 4": te zabawki się nie nudzą


Niektórymi zabawkami można się znudzić, z innych wyrosnąć. Nie ma o tym mowy w przypadku Chudego, Buzza i reszty sympatycznej gromadki, którzy w czwartej już odsłonie serii serwują nam bogaty repertuar żartów, wzruszeń i przygód. "Toy Story" to wciąż gwarancja wybornej zabawy bez ograniczeń wiekowych i drobiazgowo dopracowana bajka z wieloma mądrymi przemyśleniami, które z łatwością zakodują sobie w głowach zarówno dzieci, jak i dorośli.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja: "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw"


"Szybcy i wściekli" chwilowo zjechali z autostrady prowadzącej wprost do dziewiątego już epizodu, a w rozpędzonej na bocznej drodze maszynie kierownicę przejęli dwaj muskularni twardziele. Zatankowani pod korek Hobbs i Shaw taranują wszelkie prawa fizyki i demolują nawet iluzoryczne zasady zdrowego rozsądku. Robią więc dokładnie to, co do nich należy i wywiązują się ze swoich niszczycielskich obowiązków co najmniej poprawnie. Kino naprężonych muskułów i gołych pięści w rozmiarze XXXL.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja "Truposze nie umierają"


Drepczącym pokracznym krokiem zombiakom Jarmuscha może i brakuje dynamiki, lecz nie sposób odmówić im zaciekłości i konsekwencji, gdy nadchodzi moment bezpośredniej konfrontacji z potencjalną ofiarą. Reżyser "Truposzy..." już tak bezkompromisowy i zdeterminowany w zaskakiwaniu widza nie jest. Jego najnowsze dzieło, choć udekorowane na marginesie kilkoma autorskimi komentarzami, wydaje się zbyt oczywiste, nieznośnie deklaratywne, dość wtórne, a przez to po prostu zbędne.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami