DVD/Blu-Ray  RSS
Ciemniejsza strona Greya - reż. James Foley [film]


okładka filmu Ciemniejsza strona Greya
 
 
  tytuł oryginalny: Fifty Shades Darker produkcja: USA
gatunek: dramat, romans
 nośnik: DVD BluRayKiedy po bolesnym rozstaniu Christian próbuje nakłonić Anę do powrotu, ona stawia nowe warunki. Próby odbudowania związku, zyskania stabilizacji i spokoju torpedują postaci z przeszłości Christiana, które pojawiają się nagle, w najmniej spodziewanych okolicznościach, chcąc rozbić to, co budują młodzi.

W Mediatece:

okładka filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya


Źródło: przystan.wbp.kielce.pl

John Wick 2 - reż. Chad Stahelski [film]


okładka filmu John Wick 2
 
 
 
  tytuł oryginalny: John Wick: Chapter Two produkcja: USA
gatunek: akcja, thriller
 nośnik: DVD BluRayLegendarny superzabójca, John Wick znów musi porzucić spokojną emeryturę. Jego dawny wspólnik potrzebuje pomocy w walce z pod­ziemną organizacją włoskich zabójców. Związany ślubami krwi John nie może odmówić. A to znaczy, że znów będzie się działo. Pojawienie się na włoskiej ziemi Johna Wicka będzie dla mafii jak wybuch Wezu­wiusza. Krew poleje się niczym lawa, a najwięksi twardziele będą bła­gać o litość. W tej grze John Wick znów przeniesie nas o poziom wyżej.

W Mediatece:

okładka filmu John Wick


Tagi: Thriller
Źródło: przystan.wbp.kielce.pl

Jackie - reż. Pablo Larraín [film]


okładka filmu Jackie
 
 
  tytuł oryginalny: Jackie produkcja: USA, Francja, Chile
gatunek: dramat, biogaficzny
 nośnik: DVDJacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie.


Źródło: przystan.wbp.kielce.pl

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej - reż. Krzysztof Rak [film]


okładka filmu Sztuka kochania
 
 
  tytuł oryginalny: Sztuka kochania produkcja: Polska
gatunek: komediodramat
nośnik: DVD

 
 

Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków.


Źródło: przystan.wbp.kielce.pl

Resident Evil: ostatni rozdział - reż. Paul W.S. Anderson [film]


okładka filmu Resident Evil: ostatni rozdział
 
 
  tytuł oryginalny: Resident Evil: The Final Chapter produkcja: Niemcy, Australia, Kanada, Francja
gatunek: s-f
 nośnik: DVD BluRayAlice wraz z innymi wyrusza do Ula, aby zniszczyć Czerwoną Królową, która ma na celu wyeliminowanie rasy ludzkiej.


Źródło: przystan.wbp.kielce.pl

Ostatni smok świata - reż. Manuk Depoyan [film]

okładka filmu Ostatni smok świata       tytuł oryginalny: The Dragon Spell produkcja: Ukraina gatunek: animacja  nośnik: DVD
 

 

Syn bohaterskiego Tannera, mały Niki, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Na przekór zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód. W trakcie niezwykłej podróży, wiodącej ze świata ludzi przez krainę magii, spotka nowych przyjaciół – czarującego (dosłownie i w przenośni!) nietoperza Ediego i Peszka – dzieciaka, który wszystkim dookoła przynosi… pecha. Razem będą musieli stawić czoła ostatniemu smokowi świata. Oraz pokrzyżować plany paskudnej wiedźmy z bagien, planującej wykorzystać smoczą magię do niecnych celów. Wspólnie Niki, Edi i Peszek udowodnią, że nie ma takiej złej mocy, której nie może pokonać prawdziwa przyjaźń.


Źródło: przystan.wbp.kielce.pl

Balerina - reż. Eric Summer, Eric Warin [film]


okładka filmu Balerina
 
 
  tytuł oryginalny: Ballerina produkcja: Francja, Kanada gatunek: przygodowy  nośnik: DVD BluRay
 

 

11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem, ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu, Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka, podstępna Kamila, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.


Źródło: przystan.wbp.kielce.pl

Monster Trucks - reż. Chris Wedge [film]


okładka filmu Monster Trucks
 
 
  tytuł oryginalny: Monster Trucks produkcja: USA
gatunek: animacja
nośnik: DVD 

 

 

Jedynym marzeniem Trippa jest ucieczka od codzienności i trudnych warunków, w jakich przyszło mu dorastać. Zafascynowany motoryzacją chłopak z części złomowanych aut konstruuje swoją własną wersję popularnego Monster Trucka.
W pobliskiej rafinerii dochodzi tymczasem do wypadku; z podziemnych głębin na powierzchnię ziemi wydostaje się niezwykłe stworzenie. Silne, szybkie i inteligentne. Dzięki niemu Tripp znajduje sposób wydostania się z miasta w towarzystwie niezwykłego nowego przyjaciela…


Źródło: przystan.wbp.kielce.pl

La La Land - reż. Damien Chazelle [film]


okładka filmu La La Land
 
 
  tytuł oryginalny: La La Land produkcja: USA
gatunek: musical
 nośnik: DVD BluRayNa tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli - Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?


Tagi: Iza Miko, Doda
Źródło: przystan.wbp.kielce.pl

Powidoki - reż. Andrzej Wajda [film]


okładka filmu Powidoki
 
 
 
  tytuł oryginalny: Powidoki produkcja: Polska
gatunek: dramat
 nośnik: DVD BluRay

 

Bohaterem filmu „Powidoki” jest Władysław Strzemiński, artysta , który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.


Źródło: przystan.wbp.kielce.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami