Wiadomości z tagiem Oscary  RSS
Cillian Murphy o pracy nad "Incepcją". Co zrobiło na nim największe wrażenie?

03.10.2023 9:28


Cillian Murphy może zaliczyć 2023 rok do najbardziej udanych w swojej karierze. Irlandzki aktor zagrał główną rolę w "Oppenheimerze" Christophera Nolana i już dziś jest wymieniany jako jeden z faworytów w wyścigu po Oscara. W wywiadzie dla BBC1, udzielonym przed rozpoczęciem strajku Gildii Aktorów, Murphy wspominał pracę nad innym filmem reżysera - "Incepcją". Zdradził, co zrobiło na nim największe wrażenie.

Źródło: film.interia.pl

Łotwa zgłosiła do Oscara film opowiadający o losach polskiej działaczki

01.10.2023 9:34


"To film o silnej kobiecie i żywych do dziś problemach w społeczeństwie" - mówi PAP Ilze Kunga-Melgaile, łotewska reżyserka filmu "Mana Briviba" poświęconego polskiej działaczce na Łotwie Icie Kozakiewicz. Łotwa zgłosiła ten film do Oscara.

Tagi: Oscary, Polsat
Źródło: film.interia.pl

Chłopi w amerykańskich kinach. Jest dystrybutor

30.09.2023 12:54

Polski kandydat do Oscara pod tytułem Chłopi trafi do amerykańskich kin. Kto za niego będzie odpowiadać?Jak donosi Deadline, Sony Pictures będzie międzynarodowym dystrybutorem filmu . Nabyli oni prawa do dystrybucji polskiego kandydata do Oscara na terenach Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu, Australii i Nowej Zelandii. Film miał swoją międzynarodową premierę podczas wrześniowego festiwalu filmowego w Toronto, na którym zebrał świetne recenzje zachodniej prasy....

Źródło: naekranie.pl

Nadciąga godzina duchów w zwiastunie animacji "Sposób na ducha"

29.09.2023 20:16

Sposób na ducha to film na podstawie kultowej opowieści autorstwa Oscara Wilde’a! Za reżyserię ponadczasowej i chwytającej za serce animacji, odpowiadają twórcy Baranka Shauna.

Tagi: Oscary
Źródło: fdb.pl

Infiltracja - studio chciało innego zakończenia? Tak twierdzi Martin Scorsese

29.09.2023 15:27

Martin Scorsese ujawnił, że Warner Bros. chciał innego zakończenia Infiltracji. Zdradził także powód. to produkcja nagrodzona Oscarem w kategorii Najlepszy obraz filmowy. Film dał również pierwszą statuetkę reżyserowi za jego pracę. Jak się okazuje, Warner Bros. miał inną wizję na zakończenie niż reżyser, o czym powiedział on w rozmowie z GQ. Studio chciało mieć możliwość stworzenia...

Źródło: naekranie.pl

Andriej Zwiagincew planuje nowy film. O czym opowie "Jupiter"?

29.09.2023 12:05


Andriej Zwiagincew planuje swój pierwszy film od czasu nominowanej do Oscara "Niemiłości" z 2017 roku. Wiosną we Francji i w Hiszpanii rozpoczną się zdjęcia do "Jupitera".

Tagi: Oscary
Źródło: film.interia.pl

Martin Scorsese: Wytwórnia nalegała na zmianę zakończenia "Infiltracji"

28.09.2023 12:04


"Infiltracja" z 2006 roku przyniosła Martinowi Scorsese długo wyczekiwanego Oscara za reżyserię. W wywiadzie dla "GQ" twórca "Taksówkarza" przyznał, że wytwórnia Warner Bros. była zainteresowana realizacją sequela. Z tego powodu jej przedstawiciele nalegali na zmianę zakończenia filmu.

Źródło: film.interia.pl

reklama
Kontakt z nami