Wiadomości z tagiem Cher  RSS
„Uwielbiam tę bohaterkę, jest bardzo charakterystyczna i myślę, że ją się albo kocha, albo nienawidzi”. Wywiad z Magdaleną Majcher

19.05.2022 7:10

Z jedną z najpopularniejszych polskich pisarek – Magdaleną Majcher, rozmawiamy m.in. o jej nowej książce: „Najgorszy dom”, głównej bohaterce tej powieści oraz piwie z Namysłowa. Niebawem będzie miała premierę Twoja najnowsza powieść – „Najgorszy dom”. Jestem w gronie tych szczęśliwców, którzy mogli zapoznać się z nią wcześniej. I nie będę ukrywała – jestem pod jej […]

Tagi: Cher
Źródło: www.kulturatka.pl

Alan Ritchson: Gwiazdor serialu "Jack Reacher" w obsadzie "Fast X"

16.05.2022 15:17


Alan Ritchson, gwiazdor serialu "Jack Reacher", dołączył do obsady dziesiątej odsłony filmowej serii "Szybcy i wściekli", zatytułowanej "Fast X".

Źródło: film.interia.pl

MAGDALENA MAJCHER „NAJGORSZY DOM” (RECENZJA)

15.05.2022 20:22

Magdalena Majcher „kupiła” mnie „Małymi zbrodniami”. Żadna książka do tej pory nie wstrząsnęła mną tak emocjonalnie i nie wywołała we mnie tak ogromnego smutku. Autorka genialnie przedstawiła przeżycia i rozterki wewnętrzne opisywanych postaci. Mimo, że książka momentami była wstrząsająca, nie mogłam jej odłożyć. Sięgając po „Najgorszy dom” nastawiłam się na podobną dawkę emocji i zaskakujący […]

Tagi: Cher
Źródło: www.kulturatka.pl

Gwiazda ''Reachera'' dołącza do 10. filmu z serii ''Szybcy i wściekli''

15.05.2022 12:56

Alan Ritchson po występie w dwóch udanych serialach – Titans i Reacher znalazł swój filmowy projekt. Dołączył on do już pokaźnej obsady dziesiątego filmu z serii Szybcy i wściekli.

Tagi: Cher
Źródło: fdb.pl

Jeden sukces i pasmo porażek, czyli historia polskich występów na Eurowizji

14.05.2022 22:50

Krystian Ochman wystąpi wieczorem w 66. finale Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Czy w końcu polski artysta wygra? Zdaniem bukmacherów i ekspertów muzycznych nasz reprezentant ma spore szanse na wysokie miejsce w konkursie. Jeśli znajdzie się w pierwszej dziesiątce, będzie to jedno z najlepszych dokonań Polaków na Eurowizji. Bo do tej pory tylko raz mieliśmy się czym chwalić.

Tagi: Cher
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Trzy piętra - 2022-05-06

13.05.2022 20:35

reżyseria: Nanni Moretti
obsada: Riccardo Scamarcio, Margherita Buy, Alba Rohrwacher
tytuł oryginalny: Tre piani
Twórca rewelacyjnego „Pokoju syna” powraca z poruszającym filmem o miłości, gniewie i wybaczeniu. Splatająca losy mieszkańców rzymskiej kamienicy, rozpisana na dekadę saga powstała w oparciu o bestsellerową powieść izraelskiego pisarza, Eshkola Nevo. „Trzy piętra” miały swoją premierę w konkursie festiwalu w Cannes, którego Nanni Moretti jest stałym bywalcem. Tym razem na Lazurowe Wybrzeże przywiózł dzieło, w którym rozmach sąsiaduje z intymnością, a do drzwi na zmianę pukają gniew i melancholia.
Pełen zaskakujących zwrotów akcji film mistrza włoskiego kina rozpoczyna się od wypadku. Ta tragedia na zawsze odciśnie piętno na małżeństwie surowego sędziego (w tej roli wystąpił sam Moretti), a inne dramatyczne zdarzenie z udziałem wiekowego sąsiada położy się cieniem na losach dwóch żyjących drzwi w drzwi rodzin. Kolejne z tytułowych trzech pięter zajmuje młoda matka, żona wiecznie nieobecnego męża. Zajęci swoimi problemami sąsiedzi nie dostrzegają jej dojmującej samotności. Włoski reżyser subtelnie nawiguje pośród splątanych interesów i skłębionych emocji, przekonując, że jedynym sposobem na rozsupłanie konfliktów – nie tylko sąsiedzkich – jest wybaczenie.
W pierwszym filmie Nanniego Morettiego zrealizowanym na podstawie cudzego scenariusza pobrzmiewają echa najlepszych melodramatów Pedra Almodóvara i trzymających w napięciu moralitetów Ashgara Farhadiego.

Źródło: www.kino.krakow.pl

­15.Mastercard OFF CAMERA – triumf niezależności

08.05.2022 9:43

Marianne Blicher i jej „Miss Viborg” z Krakowską Nagrodą Filmową Andrzeja Wajdy – 25 000 dolarów, „Piosenki o Miłości” Tomka Habowskiego z nagrodą dFlights– 100 000 zł i „Sonata” Bartosza Blaschke z Nagrodą Publiczności. Kto jeszcze triumfował podczas gali zamknięcia 15. Mastercard OFF CAMERA? – Za zafundowanie nam niesamowitej emocjonalnej podróży, którą odbywamy razem z wyjątkową główną […]

Tagi: Cher
Źródło: www.kulturatka.pl

reklama
Kontakt z nami