punkta kod zniżkowy
Wiadomości z tagiem Christopher Nolan  RSS
Christopher Nolan uratował karierę Anne Hathaway! "Jego pomoc była kluczowa"

29.05.2024 10:58


Po zdobyciu Oscara za rolę w filmie "Les Miserables: Nędznicy", Anne Hathaway stanęła w obliczu trudności związanych z negatywnym wizerunkiem w Internecie. W tym trudnym momencie na pomoc przyszedł jej Christopher Nolan ("Oppenheimer"), którego sama aktorka nazywa swoim aniołem stróżem. Dzięki jego wsparciu Hathaway otrzymała role, które pomogły jej kontynuować karierę mimo negatywnych opinii w sieci.

Źródło: film.interia.pl

Jutro będzie nasze - 2024-05-24

10.05.2024 8:36

reżyseria: Paola Cortellesi
obsada: Paola Cortellesi, Valerio Mastandrea, Romana Maggiora Vergano
tytuł oryginalny: C'e ancora domani
„Nawet na służącą się nie nadajesz!”, mówi do Delii jej mąż, jedną ręką zabierając jej wypłatę, a drugą wymierzając siarczysty policzek. Nieśmieszne? A może jednak dobrze się będziecie bawić w tym (nie)miłym towarzystwie? „Jutro będzie nasze” – mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech, wyprzedzając w tamtejszym box office nawet „Barbie” Grety Gerwig i „Oppenheimera” Christophera Nolana. Jest to zasługą między innymi jednego z najbardziej zaskakujących - i jednocześnie satysfakcjonujących - zakończeń filmowych ostatnich lat.
„Jutro będzie nasze” to debiut komiczki i aktorki Paoli Cortellesi, która, podążając śladem Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”), zagrała w nim także główną rolę. Z Delią może utożsamić się każda z nas, bo i my dokonujemy na co dzień rzeczy niemożliwych – ogarniamy dom i pracę, dzieci i starszych członków rodziny, łagodzimy złe humory męża albo emocje nastoletniej córki. Delia urabia sobie ręce po łokcie, a w zamian dostaje tylko kolejne razy, pretensje i fochy. Jest również przekonana, że szykującą się do zamążpójścia córkę czeka podobny los. Jednak pewnego dnia przychodzi do niej list, który prowokuje ją do buntu i skłania do zaskakująco śmiałych czynów, których nikt się nie spodziewa po gospodyni domowej. „Jutro będzie nasze” emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność. Jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.
Ten włoski przebój rozgrywa się w podnoszącym się z kryzysu powojennym Rzymie i nawiązuje do dzieł neorealizmu, w szlachetną tradycję wkłada jednak współczesne treści. Bo „Jutro będzie nasze” mówi o zbiorowym przebudzeniu, o kobietach, które jako pierwsze odważyły się przeciwstawić dziedzictwu przemocy. Przeplatający śmiech i łzy, wprost dotykający bolesnych doświadczeń, a przy tym lekki jak rzymskie wakacje film Cortellesi dowodzi, że przyszłość leży – dosłownie – w naszych rękach. Czy od czasów naszych babek coś dla siebie wywalczyłyśmy? Tak, i lepiej mocno tego pilnujmy, mówi reżyserka.
Film Cortellesi w rytm włoskich ballad prowadzi nas przez współczucie, wściekłość, śmiech i wzruszenie, zarówno stawiając nas przed brutalną prawdą, jak i dając nieskończone pokłady nadziei. Bella ciao!

Źródło: www.kino.krakow.pl

Christopher Nolan nie chciał kręcić "Mrocznego Rycerza". Brat Jonathan Nolan nazwał go tchórzem

09.04.2024 12:35

"Mroczny Rycerz" mógł nie powstać. Jonathan Nolan ujawnił właśnie, że jego brat, Christopher Nolan, wahał się, czy po nakręceniu "Batmana - Początku" realizować kolejny film o Człowieku Nietoperzu. Reżyser bał się szufladki twórcy filmów o superbohaterach i brat musiał go przekonać.       Jonathan Nolan namówił brata do nakręcenia "Mrocznego Rycerza" Jonathan Nolan wystąpił niedawno

Źródło: www.filmweb.pl

Twórca "Diuny" chce nakręcić film o wojnie jądrowej?

06.04.2024 9:31


Denis Villeneuve, twórca znakomicie przyjętych dwóch części "Diuny", przygotowuje się do kolejnego niezwykłego projektu. Jak podają zagraniczne serwisy, reżyser miałby nakręcić film o wojnie jądrowej. Ogromny sukces artystyczny i finansowy "Oppenheimera" Christophera Nolana sprawił, że filmowcy na nowo zainteresowali się tą tematyką broni.

Źródło: film.interia.pl

To on uratował karierę Anne Hathaway. Dlaczego wszyscy jej nienawidzili?

30.03.2024 13:49


Po otrzymaniu Oscara za rolę w filmie "Les Miserables: Nędznicy" Anne Hathaway straciła wiele propozycji, a wszystko z powodu obrazu aktorki, jaki wyłaniał się po wyszukaniu jej nazwiska w Internecie. Wtedy na ratunek przyszedł jej Christopher Nolan ("Oppenheimer"), którego otwarcie nazywa swoim aniołem.

Źródło: film.interia.pl

Wygrał dwa Oscary, teraz otrzyma tytuł szlachecki

30.03.2024 12:13


Reżyser Christopher Nolan i Emma Thomas, jego żona i producencka, otrzymają tytuły szlacheckie. Informację podała agencja Associated Press.

Źródło: film.interia.pl

Oppenheimer zadebiutował w Japonii. Mieszane opinie: "trudny do oglądania", ale potrzebny

30.03.2024 11:41

Oppenheimer po wielu miesiącach pojawił się w kinach w Japonii. Co mieszkańcy tego kraju sądzą o filmie Christophera Nolana? Pojawiły się pierwsze opinie. w lecie zeszłego roku zachwycił publiczność i krytyków. Film Christophera Nolana zdobył wiele prestiżowych statuetek na gali Oscarów w 2024 roku, w tym za Najlepszy film, a występ w tytułowej roli człowieka odpowiedzialnego w głównej mierze za stworzenie bomby atomowej, był powszechnie chwalony....

Źródło: naekranie.pl

Twórca "Oppenheimera" zostanie rycerzem. Christopher Nolan i Emma Thomas otrzymają tytuły szlacheckie

29.03.2024 10:39

Co po Oscarze? Już tylko pasowanie na rycerza. Reżyser Christopher Nolan i producentka Emma Thomas (prywatnie jego żona) dostąpią klasycznie brytyjskiego zaszczytu. Twórcy "Oppenheimera" otrzymają tytuły szlacheckie rycerza i damy, często przyznawane zasłużonym przedstawicielom świata kultury i sztuki.    Christopher Nolan i Emma Thomas wyróżnieni przez brytyjską monarchię Zazwyczaj

Źródło: www.filmweb.pl

Anne Hathaway wspomina hejt po wygraniu Oscara. "Christopher Nolan był moim aniołem"

26.03.2024 12:32

Po wygraniu Oscara przez Anne Hathaway w Internecie doszło do zjawiska nazwanego Hathahate, które określało powszechny hejt i antypatię, jaka spadła w tamtym czasie na aktorkę. Był jednak jeden filmowiec, który się tym nie przejmował, proponując jej rolę.Choć wielu aktorów marzy o tym, żeby chociaż raz w życiu zdobyć Oscara, to okazuje się, że prestiżowa nagroda Akademii Filmowej nie zawsze ma pozytywny wpływ na karierę zwycięzcy. Tak stało się w przypadku , która otrzymała statuetkę za rolę w . Po...

Źródło: naekranie.pl

reklama
Kontakt z nami