Wiadomości z tagiem Siedem  RSS
Im dalej w las, tym więcej drzew - 2021-12-17

03.12.2021 8:35

reżyseria: Benedek Fliegauf
obsada: Eszter Balla, Laszlo Cziffer, Peter Fancsikai
tytuł oryginalny: Rengeteg - Mindenhol latlak
Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie, film jednego z najciekawszych węgierskich twórców Bence'a Fliegaufa ("Gąszcz", "To tylko wiatr", "Łono") to hipnotyczny portret ludzi na rozdrożu pogrążonych w chaosie. Intymną atmosferę siedmiu historii powiedzianych w filmie, podkreślają pełne zbliżeń i długich ujęć klimatyczne zdjęcia.
Siedem historii, wielu bohaterów. Sporo ich dzieli – wiek, doświadczenie, motywacje, życiowe priorytety. Łączy poczucie niespełnienia, skrywana frustracja, wyczuwalny podskórny niepokój. Każdy z nich próbuje wyrazić swoje emocje, ale czuje się niezrozumiany.
Komunikacyjny rozdźwięk widać w każdej formie relacji: rodzinnej, przyjacielskiej, partnerskiej. Dotyczy nie tylko uczuć czy spojrzenia na świat, ale też niezabliźnionych jeszcze ran czy niesprecyzowanych planów na przyszłość. Młoda dziewczyna obwinia ojca za śmierć matki, para nie może zdecydować, czy to najlepszy moment na dziecko, inna spiera się o poprzedni związek mężczyzny, kobieta próbuje wpłynąć na światopogląd swojego syna. Każdy z bohaterów, także pozostałych historii, czuje się osaczony i samotny.

Tagi: Siedem
Źródło: www.kino.krakow.pl

Sandra Bullock cierpi na zespół stresu pourazowego. Co się stało?

02.12.2021 20:36


Sandra Bullock siedem lat temu przeżyła jeden z najgorszych dni w swoim życiu - do jej domu włamał się złodziej. Od tamtej pory aktorka cierpi na zespół stresu pourazowego. Teraz, żeby zwalczyć tę uciążliwą dolegliwość, aktorka zdecydowała się na terapię EMDR.

Źródło: film.interia.pl

Tematyczne kanały Canal+ oraz TeenNick w Polsat Box. W jakich pakietach?

02.12.2021 16:00

• Od piątku (10 grudnia 2021 roku) dzięki rozszerzeniu współpracy z Canal+ abonenci Polsat Box będą mogli oglądać siedem nowych stacji z portfolio tego nadawcy (m.in. Ale Kino, Planete+, Canal+ Kuchnia)
• Do oferty operatora dołączy kolejny kanał od ViacomCBS - TeenNick.
• Przez pierwszy miesiąc w ramach świątecznego otwartego okna wszystkie stacje będą dostępne bez dodatkowych opłat.

Źródło: media2.pl

Mata w nowym utworze odpowiada krytykującym go za współpracę z McDonald's

30.11.2021 20:50

"Czasem 16 godzin dziennie siedzę w studiu, no a czasem na kanapie. Ale wstaję po południu i nie tyram na etacie, dlatego szanuję pracę, ty wylewasz matcha latte, głupia pi...o" - rapuje Mata w najnowszym utworze "MC". Nowy singiel to jego odpowiedź na zarzuty, że m.in. reklamuje niezdrowe jedzenie.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

"PEN15'' kończy się 2. sezonem - premiera jego drugiej części już w grudniu

30.11.2021 5:57

Już 3 grudnia na platformie Hulu zadebiutuje druga część drugiego sezonu serialu PEN15. Jak donoszą zagraniczne media zdecydowano, iż ta składająca się z siedmiu odcinków część będzie finałową. Powodem takiej decyzji jest odejście z serialu aktorek, wcielających się w główne bohaterki.

Źródło: fdb.pl

„Komisarz Alex 17” wiosną w TVP1

25.11.2021 20:57

Wiosną 2022 roku telewizyjna Jedynka pokaże siedemnastą serię „Komisarza Alexa”, która będzie liczyć 13 odcinków - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Zdjęcia do nowego sezonu mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Tagi: Siedem
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

LUDZIE, MIEJSCA, WYDARZENIA – Małopolska jakiej nie znacie. Retrospektywa Filmoteki Małopolskiej 16 listopada – 28 grudnia 2021

22.11.2021 21:32

16 listopada w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki rusza Retrospektywa  Filmoteki Małopolskiej, czyli przegląd filmów dokumentalnych, ukazujących  ludzi, historie i ważne wydarzenia naszego regionu. Zgromadzone w programie  dokumenty są okazją do poznania dorobku regionalnych filmowców oraz  refleksji nad lokalnymi dziejami. Przegląd potrwa do końca grudnia 2021 i  obejmuje łącznie siedem pokazów filmowych, które każdorazowo poprzedzi  […]

Tagi: Siedem
Źródło: www.kulturatka.pl

reklama
Kontakt z nami