Wiadomości z tagiem Oscary  RSS
Świat oszalał na ich punkcie. 2,4 mld dol. i 20 nominacji do Oscara?

30.11.2023 17:11

Do końca 2023 r. pozostał już tylko miesiąc. Śmiało można więc powiedzieć, że największym przebojem mijającego roku zostanie "Barbie", która zarobiła w kinach 1,44 mld dolarów. Spektakularny sukces odniósł także "Oppenheimer", który zgarnął 950 mln dolarów.

Tagi: Oscary
Źródło: film.wp.pl

Robert De Niro prawie ocenzurowany? Aktor nie dał się organizatorom wydarzenia

29.11.2023 14:40


W poniedziałek 27 listopada 2023 roku w Nowym Jorku odbyła się gala wręczenia nagród Gotham. Na ceremonii zjawił się m.in. Robert De Niro. Podczas przemowy aktor zauważył, że usunięto część jego przemówienia. Dwukrotny zdobywca Oscara i tak powiedział głośno, co leży mu na wątrobie. Nie obyło się bez politycznych aluzji.

Źródło: film.interia.pl

Zdobywca Oscara Hayao Miyazaki wraca z nowym filmem anime.'' Chłopiec i czapla'' w kinach od 19 stycznia

29.11.2023 10:56

Zdobywca Oscara, mistrz anime i współzałożyciel słynnego japońskiego studia Ghibli – Hayao Miyazaki, po 10 latach wraca z nową produkcją. Chłopiec i czapla to wizjonerska animacja opowiadająca o osobliwych losach nastolatka, który za sprawą czapli, zaczyna odkrywać enigmatyczny świat, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

Źródło: fdb.pl

"Opadające liście" Akiego Kaurismäkiego w kinach w lutym

28.11.2023 21:59

Najważniejszy fiński reżyser Aki Kaurismäki wraca do kin ze słodko-gorzką opowieścią o życiowych outsiderach, którzy poszukują szczęścia. W filmie, będącym celebracją małych chwil i niepozornych gestów, jest miejsce na humor, wzruszenie, głęboki humanizm, ale i komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych. Film Opadające liście otrzymał Nagrodę Jury na ostatnim festiwalu w Cannes, jest także fińskim kandydatem do OSCARA.

Tagi: Oscary, Cannes
Źródło: fdb.pl

Znany aktor w obsadzie nowego filmu twórcy hitu HBO. Zdjęcia zachwycają

28.11.2023 14:35

Po dwóch latach od premiery produkcji "To była ręka Boga" nominowanej do Oscara za najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy włoski reżyser powraca z nowym projektem. W niezatytułowanym jeszcze dziele Paola Sorrentino główną rolę zagra ceniony aktor Gary Oldman.

Źródło: film.wp.pl

"Opadające liście": Fiński kandydat do Oscara w kinach na walentynki 2024

28.11.2023 11:52


Najważniejszy fiński reżyser Aki Kaurismäki wraca do kin ze słodko-gorzką opowieścią o życiowych outsiderach, którzy poszukują szczęścia. W filmie "Opadające liście", będącym celebracją małych chwil i niepozornych gestów, jest miejsce na humor, wzruszenie, głęboki humanizm, ale i komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych. Film otrzymał Nagrodę Jury na ostatnim festiwalu w Cannes, jest także fińskim kandydatem do Oscara.

Tagi: Oscary, Cannes
Źródło: film.interia.pl

„Wszystko wszędzie naraz” na platformach streamingowych od 1 grudnia!

28.11.2023 11:42


„Wszystko wszędzie naraz” – zdobywca 7 Oscarów 2023, w tym dla Najlepszego Filmu oraz 392 innych nagród i wyróżnień, trafi 1 grudnia na platformy streamingowe. Film będzie można zobaczyć na platformach: Premiery Canal+, Rakuten TV, Polsat Box Go, Playnow.pl, Player, Cineman, TVP VOD, Mojeekino, E-kino Pod Baranami, Nowe Horyzonty, Orange, Vectra, VOD Warszawa. „Wszystko wszędzie […]

Źródło: www.kulturatka.pl

Nagrody Gotham nie dla "Barbie" i polskich koprodukcji

28.11.2023 11:04

W poniedziałek odbyły się pierwsza w tym sezonie gala wręczenia nagród filmowych. Jak co roku oscarowy sezon rozpoczynają Nagrody Gotham. W tym roku tytuł najlepszego filmu otrzymało "Poprzednie życie". Zwiastun filmu "Poprzednie życie" [webVideo][/webVideo] Faworyci, wysokobudżetowe produkcje przegrały W tym roku po raz pierwszy o Nagrody Gotham mogły ubiegać się wszystkie

Tagi: Oscary, Polsat
Źródło: www.filmweb.pl

Robert De Niro chciał uderzyć w Donalda Trumpa, ale został ocenzurowany. Winne Apple?

28.11.2023 10:01

Robert De Niro w ostrych słowach oskarżył Apple'a o cenzurę jego wystąpienia, w którym aktor chciał uderzyć w byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa. pojawił się wczoraj na ceremonii rozdania tegorocznych nagród Gotham - aktor w trakcie wydarzenia przedstawiał najnowszy film ze swoim udziałem, , który otrzymał specjalną statuetkę Ikony Historycznej i Wkładu Twórczego. W czasie transmitowanego na żywo wystąpienia dwukrotny zdobywca Oscara był jednak wyraźnie zdezorientowany, stwierdzając po...

Źródło: naekranie.pl

Taika Waititi wyreżyserował film "Thor: Ragnarok", bo był... biedny

28.11.2023 9:44


Taika Waititi przyznał w najnowszym wywiadzie, że nigdy nie myślał o reżyserowaniu filmów Marvela, dodając, że zaakceptował propozycję reżyserii "Thora: Ragnarok" tylko dlatego z powodu pieniędzy. "Byłem biedny a właśnie urodziło mi się drugie dziecko. Pomyślałem, że to świetna okazja, by nakarmić dzieci" - powiedział pół żartem, pół serio laureat Oscara.

Tagi: Oscary, Doda
Źródło: film.interia.pl

reklama
Kontakt z nami