Wiadomości z tagiem Telewizja Polska  RSS
Włodzimierz Cimoszewicz wygrywa w sądzie z TVP. Będą przeprosiny i wpłata dla WOŚP

06.12.2022 20:55

Były premier, a obecnie europoseł Włodzimierz Cimoszewicz poinformował w mediach społecznościowych o wygranym sporze sądowym z Telewizją Polską za materiał obarczający go odpowiedzialnością za dewastację leśniczówki. W przeszłości w tej sprawie polityk wygrał proces z "Gazetą Polską".

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Telewizja Polsat nadaje od 30 lat. "Solorz wiedział, co się ludziom podoba"

06.12.2022 20:47

- Polsat przecierał szlaki, wprowadzając w Polsce nowe formaty. I prawie zawsze były to telewizyjne hity - ocenia telewizję, która właśnie świętuje 30. rocznicę powstania, Bogusław Chrabota, jej wieloletni dyrektor programowy. To Polsat - jako pierwsza stacja komercyjna w Polsce - transmitował mecze Ligi Mistrzów, wprowadził talk-show i teleturnieje, wypromował Dodę i Kubę Wojewódzkiego, ale też modę na disco polo. - Od swoich studentów słyszę, że istnieje przymiotnik "polsatowe", który ma określać rozrywkę niezbyt wysokiego kalibru - mówi nam medioznawca prof. Wiesław Godzic.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

TVP rusza z ekspercką platformą poświęconą edukacji medialnej

02.12.2022 20:37

Telewizja Polska w serwisie tvp.pl uruchomiła ekspercką platformę poświęconą edukacji medialnej.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

2,7 mld zł dla TVP i Polskiego Radia. „W roku wyborczym PiS chce wzmocnić narzędzia propagandy”

01.12.2022 23:30

Nie 2 mld zł, a 2,7 mld zł mogą otrzymać w 2023 roku Telewizja Polska i Polskie Radio z tytułu rekompensaty abonamentowej. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, z którymi rozmawiał portal Wirtualnemedia.pl nie znają powodów takiej decyzji. Eksperci zwracają uwagę na zbliżające się wybory parlamentarne i zapowiadane inwestycje TVP.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Alfa TVP będzie stawiała na własne produkcje. „Wypełnienie luki w ofercie”

01.12.2022 22:35

Startujący w grudniu nowy kanał Alfa TVP niebawem po uruchomieniu będzie zamawiał własne treści - zapowiada w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes Telewizji Polskiej, Mateusz Matyszkowicz. Choć nowa platforma będzie podlegała pod TVP ABC, jej funkcjonowanie - jako internetowego kanału - mieści się w koncepcji powołanej niedawno jednostki o nazwie TVP Plus.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

2,7 mld zł z budżetu państwa dla TVP i Polskiego Radia? Poseł PiS złożył poprawkę

30.11.2022 22:44

Poseł PiS Andrzej Kosztowniak zaproponował, żeby w ustawie budżetowej na 2023 rok kwotę rekompensaty abonamentowej dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia podwyższyć z 2 do 2,7 mld zł.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Rodowicz, Doda, Kamiński, Enej, Brodka, Zalewski na gali urodzinowej Polsatu. Gospodarzami gwiazdy stacji

30.11.2022 21:10

Z okazji przypadających w tym roku 30. urodzin Telewizji Polsat, stacja transmitować będzie urodzinowy koncert, który odbędzie się we wtorek 6 grudnia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Uroczystą galę poprowadzi kilkanaście gwiazd związanych kiedyś i teraz z Polsatem - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Dariusz Szpakowski ze statuetką za relacje z 12 mundiali, odebrał ją od Ronaldo

30.11.2022 20:48

Komentator Telewizji Polskiej Dariusz Szpakowski z rąk legendarnego brazylijskiego piłkarza Ronaldo odebrał statuetkę za relacjonowanie wielu edycji mundialu. Obecny turniej jest dwunastym w karierze dziennikarskiej Szpakowskiego.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Rekordowa oglądalność meczu w streamingu. „Aplikacja TVP Sport wyprzedziła rynek”

29.11.2022 22:30

Choć serwis streamingowy Viaplay co jakiś czas boryka się z problemami technicznymi, to serwery Telewizji Polskiej sprawdziły się podczas rekordowego pod względem widowni w internecie meczu Polska-Arabia Saudyjska. - Aplikacja TVP Sport wyprzedziła rynek i ustanowiła bardzo wysokie standardy dla innych nadawców - mówi Wirtualnemedia.pl Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama
Kontakt z nami