Wiadomości z tagiem Premiery  RSS
Teatr BARAKAH – premiera – „Zun, zun, zang – język utracony”

19.05.2022 12:54

Teatr BARAKAH zaprasza na czerwcową premierę –spektakl poświęconey twórczości Mordechaja Gebirtiga pt „Zun, zun, zang – język utracony”.  Premiera ma miejsce 4 czerwca 2022 roku w dniu 80. rocznicy zamordowania Mordechaja Gebirtiga, barda żydowskiej piosenki z Krakowa. Ten uzdolniony i kochany przez lud twórca, skazany na śmierć, jak wszyscy członkowie Wybranego Narodu, ginie w czasie […]

Tagi: Premiery
Źródło: www.kulturatka.pl

Premiera spektaklu „Strasznie śmieszne na podstawie Okropnie smutne” w reż. Ewy Kaim | Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej

19.05.2022 10:02

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie serdecznie zaprasza na  premierę spektaklu: „Strasznie śmieszne na podstawie Okropnie smutne” w reż. Ewy Kaim. Spektakl premierowy odbędzie się 27 maja 2022 r. na Nowej Scenie Narodowego Starego Teatru przy ul. Jagiellońskiej 1. „Strasznie śmieszne na podstawie Okropnie smutne” Dorosły na powrót staje się dzieckiem (…), rozkoszy przysparza […]

Tagi: Premiery
Źródło: www.kulturatka.pl

"Dirty Dancing": Narzeczony Jennifer Grey nie wierzył, że dostanie ona rolę

18.05.2022 19:55


Rola Baby, w kultowym filmie "Dirty Dancing" przyniosła Jennifer Grey niezwykłą popularność. Niektórzy uważają wręcz, że aktorka stała się gwiazdą tego jednego filmu. W istocie po jego premierze trudno wskazać role, które aż tak bardzo zapadły fanom w pamięci. Choć nie zanosiło się na to, aby ta niskobudżetowa produkcja zyskała tak duży rozgłos, Grey bardzo zależało na roli. Niestety jej ówczesny chłopak Matthew Broderick nie pokładał zbyt wielkich nadziei w aktorce, wręcz przewidywał, że Grey nie dostanie tej roli.

Źródło: film.interia.pl

Pod koniec 2023 roku premiera filmu „Akademia Pana Kleksa"

17.05.2022 20:47

Katowice zostały oficjalnym partnerem planowanej nowej ekranizacji książki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa” – poinformowano podczas poniedziałkowej konferencji prasowej z udziałem władz miasta i realizatorów filmu, towarzyszącej podpisaniu porozumienia.

Tagi: Premiery
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

KRRiT nie karze TVP za propagandę o Tusku, po skargach kolejne upomnienie

17.05.2022 20:45

Posłanka PO Agnieszka Pomaska złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na materiały "Wiadomości" poświęcone Donaldowi Tuskowi. W odpowiedzi na jej pismo przewodniczący KRRiT stwierdził, że TVP w relacjach o byłym premierze "nie stanowiły bezstronnej informacji".

Tagi: Premiery
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

HBO pracuje już nad 2. sezonem "Rodu Smoka"

17.05.2022 14:02

Do premiery pierwszego sezonu serialu Gra o tron: Ród Smoka zostało jeszcze trochę czasu, jednak HBO Max już pracuje nad kolejną serią produkcji, która ma być kolejnym hitem stacji i studia.

Źródło: fdb.pl

Daniel Craig był pierwszym wyborem do zagrania pewnej postaci w filmie "Doktor Strange 2"

17.05.2022 12:02

Od premiery filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu minęło już kilkanaście dni, jednak wciąż są ludzie, którzy nie mieli okazji widzieć najnowszej propozycji od Marvel Studios, dlatego też ostrzegamy Was przez spoilerami zawartymi w tym artykule. Czytacie go na własną odpowiedzialność.

Źródło: fdb.pl

„O dwóch doktorach i jednej pacjentce, czyli seks, władza i medycyna” pierwszą w tym roku premierą w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

16.05.2022 13:42

„O dwóch doktorach i jednej pacjentce, czyli seks, władza i medycyna” pierwszą w tym roku premierą w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. 14 maja br. na Scenie Domu Machin Teatru im. Juliusza Słowackiego miała miejsce premiera spektaklu „O dwóch doktorach i jednej pacjentce, czyli seks, władza i medycyna”, tekst i reżyseria Maciej Wojtyszko. Mistrzostwo gry aktorskiej, […]

Tagi: Premiery
Źródło: www.kulturatka.pl

reklama
Kontakt z nami