Wiadomości z tagiem Polsat  RSS
Introspektywny obraz odrzucenia

29.01.2023 0:00

Nie można było sobie wymyślić lepszego filmowego prezentu w chłodnym zimowym styczniu jak powiew znakomitego kina w reżyserii Martina McDonagha. Oczywiście mowa tu o polskiej premierze „Duchów Inisherin”, światowa miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Martin McDonagh to twórca między innymi „Trzech billboardów za Ebbing, Missouri”, które również okazały się strzałem w dziesiątkę. Do filmu podeszłam bez przygotowania, ...

Źródło: filmosfera.pl

Od marca nowe pakiety Viaplay. Droższy dostęp do pełnej oferty

28.01.2023 23:47

• Od marca 2023 roku polscy subskrybenci platformy streamingowej Viaplay będą mogli wybierać spośród trzech pakietów abonamentowych.
• Nowe pakiety abonamentowe serwisu streamingowego Viaplay będą dostępne w trzech wariantach cenowych.
.

Tagi: Polsat
Źródło: media2.pl

Fenomen - 2023-01-20

28.01.2023 20:36

reżyseria: Małgorzata Kowalczyk
obsada: Jerzy Owsiak, Agata Młynarska
tytuł oryginalny: Fenomen
To pierwszy film, w którym Jurek Owsiak – twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w tak szczerej rozmowie zdradza w jaki sposób zrodził się pomysł powołania Orkiestry oraz jak wyglądały trudne początki jej działalności. Przywołuje także całą historię 30 lat WOŚP, nie omijając tak trudnych tematów jak brutalny hejt, jaki na niego spadł, czy śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po której Jurek na moment ustąpił ze stanowiska.
Film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazuje jego przemianę – z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski. Opowiada też jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei Przystanku Woodstock, który stał się jednym z największych festiwali muzycznych w Europie.

Tagi: Polsat
Źródło: www.kino.krakow.pl

Horror o Kubusiu Puchatku wzbudza kontrowersje. Dlaczego zabrakło Tygryska?

28.01.2023 14:39


31 marca bieżącego roku na ekrany polskich kin trafi oczekiwany przez fanów slasher "Kubuś Puchatek: Krew i miód". O filmie zrobiło się głośno za sprawą pomysłu twórców na to, by bohaterów legendarnej książki dla dzieci uczynić mordercami. W filmie zabijają Kubuś Puchatek i Prosiaczek, zabrakło jednak miejsca dla Tygryska. Reżyser Rhys Frake-Waterfield tłumaczy, dlaczego nie ma tej postaci w jego filmie.

Źródło: film.interia.pl

Nominowany do Oscara Paul Mescal opowiada o "Aftersun". Film w kinach od 3 lutego

28.01.2023 11:32

Już 3 lutego do polskich kin wejdzie film "Aftersun". Paul Mescal za rolę w nim otrzymał właśnie nominację do Oscara. Czy zdobędzie statuetkę, przekonamy się w marcu. Jeśli jednak Waszym zdaniem aktor zasłużył na wygraną, to zachęcamy do oddania na niego głosu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. A z okazji zbliżającej się kinowej premiery filmu "Aftersun" mamy dla Was wywiad z Mescalem i partnerująca mu

Źródło: www.filmweb.pl

"Położna": Film Marii Stachurskiej o Stanisławie Leszczyńskiej pokazywany we Włoszech

28.01.2023 7:44


"Położna" to polski film dokumentalny o Stanisławie Leszczyńskiej (1896-1974). Za pomoc Żydom została ona uwięziona w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz-Birkenau, gdzie odbierała porody. Przyjęła ich około 3 tysięcy, ratując dzieci wbrew rozkazom władz obozowych. Uroczysty pokaz filmu odbył się w piątek w Forli, włoskim regionie Emilia-Romania. Autorką produkcji jest Maria Stachurska, mama Anny Lewandowskiej.

Źródło: film.interia.pl

Aleksandra Nieśpielak miała romans ze znanym reżyserem. Była jego muzą!

28.01.2023 5:28


Aleksandra Nieśpielak była dopiero na początku swej zawodowej drogi, gdy - dokładnie ćwierć wieku temu - Władysław Pasikowski powierzył jej główną rolę kobiecą w "Demonach wojny wg Goi". Dziennikarka Nicol, w którą się wcieliła, otworzyła przed aktorką drzwi do kariery, ale cała Polska, zamiast zachwycać się jej kreacją, plotkowała o jej romansie z reżyserem!

Tagi: Polsat
Źródło: film.interia.pl

reklama
Kontakt z nami