Wiadomości z tagiem Polsat  RSS
Rycerze Zodiaku - recenzja filmu

29.05.2023 14:35

Tomek Bagiński debiutuje jako reżyser ekranizacją kultowych Rycerzy Zodiaku. Jak wpada jego amerykański blockbuster? Sprawdzamy.i w swoim debiucie podjął się dość trudnego zadania, jakim jest fabularna ekranizacja Masami Kurumady. To historia, którą trudno przerobić na filmowy scenariusz. By przedstawić odpowiednio całą zawiłość tego świata, potrzeba czasu, którego w kinie nie ma. Polski reżyser się tym nie przejmował i...

Tagi: Polsat
Źródło: naekranie.pl

Wino jest świetnym pretekstem do opowiadania historii… „Polskie wino. Ludzie Miejsca Historie” w księgarniach już 14 czerwca

29.05.2023 11:45


Bankier, który został winogrodnikiem, Francuz, który przyjechał do Polski robić „musiaki”, Nowozelandczyk, który założył winnicę na Kaszubach, znany muzyk, który stał się współtwórcą największej polskiej winnicy. Książka Katarzyny Korzeń to jedyny w swoim rodzaju zbiór opowieści pisanych winem – polskim winem. To historie miejsc i ludzi, którzy je tworzą. To opowieść o rodzącej się przez […]

Tagi: Polsat
Źródło: www.kulturatka.pl

Startuje Krakowski Festiwal Filmowy 2023. Nie brakuje zmian

28.05.2023 20:37


40 najnowszych polskich filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, a wśród nich 35 światowych premier, debiutanci i uznani twórcy, produkcje szkolne, niezależne i zrealizowane w zawodowych studiach, różnorodność tematów, form i perspektyw. W niedzielę startuje 63. Krakowski Festiwal Filmowy.

Źródło: film.interia.pl

Wiktoria Gąsiewska o festiwalu w Cannes. "Trzy dni pełne emocji"

28.05.2023 12:51


Zakończył się 76. festiwal w Cannes. Od 16 do 27 maja na Lazurowym Wybrzeżu gościły gwiazdy z całego świata. Nie zabrakło również polskich akcentów. Wiktoria Gąsiewska gościła na jednym z eventów organizowanych w trakcie festiwalu. Młoda aktorka opowiedziała o atmosferze tam panującej.

Tagi: Polsat, Cannes
Źródło: film.interia.pl

Cannes 2023": "Strefa interesów" nagrodzona. Gratulacje od polskich polityków

28.05.2023 12:17


Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński złożył gratulacje twórcom i producentom polsko-brytyjskiego filmu "Strefa interesów", który otrzymał Grand Prix podczas sobotniej gali zamknięcia 76. festiwalu w Cannes.

Tagi: Polsat, Cannes
Źródło: film.interia.pl

Disney+ dalej przed HBO Max. Dłużej na Viaplay i Polsat Go. Teraz Netflix zabrania współdzielenia kont w Polsce

27.05.2023 22:35

W kwietniu mocno zmalała odwiedzalność Polsat Box Go, spore spadki zanotowały też Netflix, Disney+ i HBO Max. Zdecydowanie więcej czasu niż przed miesiącem internauci spędzili na Viaplay i Polsat Go, a wzrosty w obu statystykach osiągnął jedynie Skyshowtime.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

76. Festiwal Filmowy w Cannes. Historyczny werdykt. Trzecia kobieta ze Złotą Palmą

27.05.2023 21:55

Prestiżowy francuski festiwal filmowy dobiegł końca. Złotą Palmę zdobył film francuskiej reżyserki Justine Triet "Anatomy of a fall". Nagroda Grand Prix powędrowała do "Strefy interesów" Jonathana Glazera, którą współtworzyli też polscy filmowcy.

Tagi: Polsat, Cannes
Źródło: film.wp.pl

reklama
Kontakt z nami