Wiadomości z tagiem Oscary  RSS
Nie żyje Sacheen Littlefeather. Jej wystąpienie na gali Oscarów przeszło do historii

03.10.2022 8:08

Sacheen Littlefeather była aktorką i modelką, która zasłynęła przemówieniem na 45. gali rozdania Oscarów w 1973 r. Rdzenna Amerykanka wkroczyła wtedy na scenę i w imieniu Marlona Brando odmówiła odebrania nagrody dla najlepszego aktora.

Źródło: film.wp.pl

To jest rola na miarę Oscara. Nie zostanie mu jednak wybaczone

02.10.2022 18:59

Przez ostatnie miesiące Will Smith zdecydowanie unikał miejsc publicznych. Wciąż trudno jeszcze zgadnąć, jakie będą konsekwencje słynnego incydentu, który miał miejsce podczas wręczenia Oscarów. W minioną sobotę Smith pojawił się na pierwszym pokazie nowego filmu. Jak został przyjęty?

Źródło: film.wp.pl

"Blondynka": Ana de Armas dostanie Oscara?

29.09.2022 15:49


Ana de Armas zachwyciła publiczność na całym świecie rolą Marylin Monroe w "Blondynce" Netfliksa. Wielu widzów, a także kolegów z branży uznało jej kreację za majstersztyk, wieszcząc aktorce nawet... Oscara! Jeden z aktorów nie ma wątpliwości, że to właśnie de Armas przypadnie statuetka.

Źródło: film.interia.pl

Nie oszczędzili nawet dziewczynek. Piekło kobiet jeszcze się nie skończyło

29.09.2022 14:35

Gdy przestaje obowiązywać prawo i kontrola społeczna, zaczyna się mordowanie, grabienie i gwałty - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską nominowana do Oscara Hanna Polak. Dokumentalistka dotarła do Jezydek, z których dżihadyści zrobili niewolnice seksualne. Nawet zwierzęta traktowali lepiej od porwanych kobiet.

Tagi: Oscary, Polsat
Źródło: film.wp.pl

Tom Hanks napisał książkę! Debiutancka powieść aktora ukaże się 9 maja 2023 roku

28.09.2022 14:41


Jakim jest aktorem? Wiemy. Ma dwa Oscary za pierwszoplanowe role w filmach "Filadelfia" i "Forrest Gump". Jakim powieściopisarzem? Okaże się niebawem.

Źródło: film.interia.pl

Tom Hanks uważa, że w całej karierze zagrał w "czterech dobrych" filmach

28.09.2022 13:05


W bogatej filmografii Toma Hanksa jest prawie sto tytułów, za role w dwóch z nich został nagrodzony Oscarem dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Fani jego talentu mogliby się pewnie godzinami spierać o to, która z tych produkcji są najlepsze. Jednak sam Tom Hanks uważa, że zagrał jedynie w czterech "całkiem dobrych" filmach. W rozmowie z magazynem "People" nie zdradził jednak, jakie filmy ma na myśli.

Źródło: film.interia.pl

Rosja bojkotuje Oscary. Nie wystawią swojego kandydata

27.09.2022 19:55

Rosyjska Akademia Filmowa zrezygnowała z wyboru swojego reprezentanta w walce o Oscary w kategorii film międzynarodowy. Członkowie komisji mówią jednak o podjęciu decyzji bez ich wiedzy.

Tagi: Oscary
Źródło: film.wp.pl

reklama
Kontakt z nami