Wiadomości z tagiem Oscary  RSS
Remanent filmowy 2022: „Idiota” za kratkami

28.01.2023 14:00

To już pewne: „Bohater” – dziewiąty pełnometrażowy film reżysera Asghara Farhadiego – nie przyniesie swojemu twórcy trzeciej w jego dorobku statuetki Oscara. Nie ma jednak co rozpaczać. Obraz Irańczyka został już przecież uhonorowany Grand Prix w Cannes. Na którą zasłużył. Choć zapewne byłoby uczciwiej, gdyby Farhadi bez konieczności udawania się do sądu przyznał, że duży wpływ na powstanie tego dzieła miała jego studentka Azadeh Masihzadeh.

Tagi: Oscary, Cannes
Źródło: esensja.pl

Nominowany do Oscara Paul Mescal opowiada o "Aftersun". Film w kinach od 3 lutego

28.01.2023 11:32

Już 3 lutego do polskich kin wejdzie film "Aftersun". Paul Mescal za rolę w nim otrzymał właśnie nominację do Oscara. Czy zdobędzie statuetkę, przekonamy się w marcu. Jeśli jednak Waszym zdaniem aktor zasłużył na wygraną, to zachęcamy do oddania na niego głosu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. A z okazji zbliżającej się kinowej premiery filmu "Aftersun" mamy dla Was wywiad z Mescalem i partnerująca mu

Źródło: www.filmweb.pl

Oscary 2023: Andrea Riseborough zostanie zniszczona?

28.01.2023 11:06

Nominacje do Oscarów zostały ogłoszone. Teraz przyszła pora, by zdjąć rękawiczki i zacząć bezpardonową wojnę o statuetki. Wygląda na to, że w tym roku będzie bardzo brutalna. Ledwie kilka dni po ogłoszeniu nominacji interweniować musiała sama Akademia. W piątek opublikowała specjalny komunikat. Oscary 2023: Akademia sprawdzi, czy kampanie na rzecz nominowanych były prowadzone fair W

Tagi: Oscary
Źródło: www.filmweb.pl

Mia Goth: Apeluje o docenienie horrorów przy przyznawaniu nominacji do Oscarów

27.01.2023 16:34


Na początku tego tygodnia Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła swoje nominacje do Oscarów. Na liście docenionych w ten sposób aktorek zabrakło Mii Goth, gwiazdy filmów „X” i „Pearl”. Dla wielu komentatorów pominięcie tej aktorki to błąd, który wynika z tego, że Akademia notorycznie pomija horrory i grających w nich aktorów przy przyznawaniu swoich wyróżnień. Sama Mia Goth ma podobne wrażenie, dlatego zaapelowała do członków akademii o więcej szacunku dla filmów grozy.

Tagi: Oscary, Horror
Źródło: film.interia.pl

Michelle Yeoh to pierwsza Azjatka nominowana do Oscara w kategorii najlepsza aktorka

27.01.2023 15:03


Michelle Yeoh to pierwsza azjatycka aktorka nominowana do Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. 60-letnia gwiazda w sezonie nagród jest bogato wyróżniana za rolę w filmie "Wszystko wszędzie naraz".

Tagi: Oscary
Źródło: film.interia.pl

Przełomowy rekord "Avatara: Istota wody"! Ponad 3 miliony widzów w polskich kinach!

27.01.2023 11:30

Kino znów na fali! Avatar: Istota wody bije rekordy popularności na całym świecie, w Polsce film zgromadził już ponad 3 milionów widzów! Frekwencyjny sukces arcydzieła Jamesa Camerona przypieczętowany został właśnie nominacjami do tegorocznych Oscarów, w tym za najlepszy film roku.

Źródło: fdb.pl

Lady Gaga pozdrawia fanów z planu filmu "Joker: Folie à deux". Zobacz zdjęcie

27.01.2023 11:14

Lady Gaga zamieściła na Instagramie wpis, w którym poinformowała swoje "małe potwory", czyli fanów, że przebywa aktualnie na planie zdjęciowym "Joker: Folie à deux". Jednocześnie gwiazda wyraziła radość z powodu wtorkowej nominacji do Oscara za piosenkę do "Top Gun: Maverick".        

Źródło: www.filmweb.pl

Planował zamach bombowy. Przed kamerą opowiada: "liczyłem na 200 zabitych"

27.01.2023 11:12

- Gdy opowiadam tę historię, ludzie najczęściej mi nie wierzą – mówi nastoletnia Emily, córka żołnierza marines, Richarda McKinneya. - Do dziś sama nie mogę uwierzyć w to, że mój tata mógł być masowym mordercą – opowiada w 30-minutowym filmie, który dostał nominację do Oscara.

Tagi: Oscary, MaRina
Źródło: film.wp.pl

reklama