Wiadomości z tagiem Oscary  RSS
"Zadziwiający stek bzdur" - tak oscarowy reżyser podsumował wypowiedź szefa Disneya o Marvels

04.12.2023 10:28

Reżyser oscarowej animacji Spider-Man Uniwersum i sequela Poprzez multiwersum skrytykował wypowiedź Boba Igera na temat Marvels. jest reżyserem oscarowej animacji i równie chwalonego sequela . Można więc uznać, że zna się na tworzeniu filmów. A teraz postanowił skrytykować Boba Igera, szefa Disneya, za komentarze na temat tworzenia filmu . Nazwał je "zadziwiającym stekiem...

Źródło: naekranie.pl

Zbliża się kontynuacja wielkiego hitu. Wiemy, kogo zagra gwiazdor

03.12.2023 8:49

Reżyser wyświetlanego właśnie w kinach "Napoleona" pracuje już nad nowym filmem. Jest to kontynuacja wielkiego hitu sprzed 23 lat, nagrodzonego pięcioma Oscarami "Gladiatora" z Russellem Crowe'em i Joaquinem Phoenixem. Do obsady sequela dołącza kolejny gwiazdor.

Źródło: film.wp.pl

Jego przyjaźń z Meryl Streep twa od lat. "Nalewała mi wódkę"

02.12.2023 18:43

Daniel Olbrychski w swoim bogatym dorobku aktorskim ma wiele ról w polskich i zagranicznych produkcjach. W swojej karierze miał okazję pracować z gwiazdami światowego kina. Nie zagrał jednak u boku Meryl Streep, nad czym niezwykle ubolewał. Okazuje się, że aktor zna zdobywczynię Oscara osobiście.

Źródło: film.wp.pl

Jodie Foster krytycznie o kinie komiksowym. "Faza, która potrwała odrobinę zbyt długo"

02.12.2023 10:19


Jodie Foster na stałe zapisała się w historii kina. Dwukrotna laureatka Oscara w ostatnich latach nie pojawiała się jednak zbyt często na ekranach. Teraz się to zmienia. Przy okazji jednego ze spotkań promujących nowe projekty, aktorka powiedziała, co myśli o kinie komiksowym.

Źródło: film.interia.pl

Jodie Foster także nie lubi filmów o superbohaterach. "Nie dlatego zostałam aktorką"

01.12.2023 13:04

Jodie Foster to kolejna hollywoodzka osobistość, która przyznaje, że nie jest fanką widowisk o superbohaterach. W wywiadzie dla magazynu "Elle" dwukrotna laureatka Oscara stwierdziła, iż popularność filmów Marvela i DC to moda, która wcześniej czy później się skończy. Jodie Foster o filmach superbohaterskich To etap (w historii kina), który trwa dla mnie trochę za długo. Jednakowoż

Źródło: www.filmweb.pl

Bradley Cooper: Oscar czy zwycięstwo ukochanej drużyny? Wybór jest prosty

01.12.2023 10:48


Powoli rozkręca się wyścig oscarowy. O nagrodę Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej będzie walczył między innymi "Maestro", najnowsze dzieło Bradleya Coopera. Aktor, producent, reżyser i scenarzysta, który ma na swoim koncie dziewięć nominacji, został zapytany, co wybrałby — oscarowy sukces swojego filmu czy zwycięstwo ukochanej drużyny. Gwiazdor nie wahał się ani sekundy.

Źródło: film.interia.pl

Jan A.P. Kaczmarek: Koncert muzyki filmowej w Warszawie. Jak czuje się chory kompozytor?

01.12.2023 8:58


"Marzyciel", "Mój przyjaciel Hachiko", "Wieczór", "Całkowite zaćmienie", "Niewierna", "Wojna i pokój", "Quo vadis" i "Magnezja" - muzykę z tych filmów usłyszy publiczność koncertu muzyki filmowej Jana A.P. Kaczmarka, który odbędzie się 4 grudnia w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Polski kompozytor, laureat Oscara od dłuższego czasu cierpi na schorzenie neurologiczne o postępującym przebiegu - zanik wieloukładowy, które całkowicie uniemożliwia mu pracę.

Tagi: Oscary, Polsat
Źródło: film.interia.pl

Nadjeżdża "Furiosa". Oto pierwszy zwiastun prequela "Mad Maxa: Na drodze gniewu"

01.12.2023 8:14

Warner Bros. udostępnił pierwszy zwiastun długo oczekiwanego widowiska "Furiosa". Spin-off nagrodzonego sześcioma Oscarami widowiska "Mad Max: Na drodze gniewu" trafi na ekrany kin w maju przyszłego roku. Krótkie wideo możecie zobaczyć poniżej:  [webVideo][/webVideo] "Mad Max: Furiosa" – co wiemy o filmie? "Mad Max: Furiosa" to spin-off głośnego filmu "Mad Max: Na drodze gniewu". Jego

Źródło: www.filmweb.pl

"Chłopi": Film trafi na ekrany kin w Wielkiej Brytanii

01.12.2023 7:51


Film "Chłopi" w reżyserii DK i Hugha Welchmanów, będący ekranizacją powieści Władysława Reymonta i polskim kandydatem do Oscara, wchodzi w piątek do regularnej dystrybucji kinowej w Wielkiej Brytanii. Będzie wyświetlany w około 170 kinach na terenie tego kraju.

Tagi: Oscary, Polsat
Źródło: film.interia.pl

Wyścig po Oscary 2024: Nolan i Scorsese docenieni przez krytyków z Nowego Jorku

30.11.2023 20:11

Zaczyna się doroczny maraton nagród filmowych. W poniedziałek poznaliśmy laureatów Nagród Gotham. Dziś Krytycy z Nowego Jorku ogłosili zwycięzców. Martin Scorsese i Christopher Nolan nagrodzeni przez krytyków z Nowego Jorku I już mamy pierwszych faworytów. "Czas krwawego księżyca" i "Oppenheimer" to filmy, które otrzymały po dwa wyróżnienia od krytyków z Nowego Jorku. Ten pierwszy za

Źródło: www.filmweb.pl

reklama
Kontakt z nami