Wiadomości z tagiem Martin Scorsese  RSS
Nie żyje Paul Herman. Aktor zmarł w swoje urodziny

31.03.2022 12:35


Nie żyje amerykański aktor Paul Herman. Gwiazdor zasłynął występami w filmach Martina Scorsese ("Chłopcy z ferajny", "Kasyno", "Irlandczyk"), ale największą popularność przyniosła mu kreacja w serialu "Rodzino Soprano".

Źródło: film.interia.pl

Nicolas Cage broni filmów Marvela. "Świetna robota"

26.03.2022 14:37


Bijące rekordy kasowe filmy komiksowe są solą w oku wielkich twórców filmowych takich jak Martin Scorsese czy Francis Ford Coppola. Uważają oni, że to właśnie takie filmy doprowadziły do upadku kina artystycznego i średniobudżetowego. Z taką opinią nie zgadza się bliski krewny Coppoli, Nicolas Cage. Jego zdaniem jedno nie ma niczego wspólnego z drugim.

Źródło: film.interia.pl

Styczniowe pokazy przedpremierowe w Kinie Pod Baranami

18.01.2022 11:15

Kino Pod Baranami zaprasza na serię pokazów przedpremierowych. W  najbliższym tygodniu będzie można zobaczyć przed kinową premierą kilka  znakomitych tytułów: obsypane nagrodami filmy Belfast Kennetha Branagha i Córka Maggie Gyllenhaal, startujące w oscarowym wyścigu filmy Najgorszy  człowiek na świecie Joachima Triera i Wielka wolność Sebastiana Meise oraz  produkcję Martina Scorsese pt. Hazardzista w reżyserii Paula […]

Źródło: www.kulturatka.pl

Hazardzista - 2022-01-21

07.01.2022 8:35

reżyseria: Paul Schrader
obsada: Oscar Isaac, Willem Dafoe, Tye Sheridan
tytuł oryginalny: The Card Counter
Martin Scorsese przedstawia: Oscar Isaac w znakomitej, magnetyzującej roli w odurzającym, gęstym, pełnym napięcia, które niemal rozsadza ekran thrillerze (Variety). Elektryzująca i wciągająca od pierwszej minuty opowieść, która trzyma w napięciu niczym gra o najwyższą stawkę.‍
William (Oscar Isaac) w pojedynkę podróżuje po Stanach, jeżdżąc od kasyna do kasyna. Nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości i obsesyjnie dba o to, by pod żadnym pozorem nie zostawiać po sobie śladów. Ma wszystko pod kontrolą, do momentu gdy w jednym z kasyn trafia na Cirka (Tye Sheridan), syna dawnego kolegi, z którym służył w armii. Chłopak zna nie tylko prawdziwe nazwisko Williama, ale też jego mroczną przeszłość. Gdy staje się jasne, że ich spotkanie nie jest przypadkowe, a Cirk chce, by William pomógł mu naprostować sprawy, które dotyczą ich obojga, mężczyzna zostaje zmuszony do podjęcia ryzykownej akcji.

Źródło: www.kino.krakow.pl

​"Hazardzista" filmem roku? Reżyser wskazał swój własny film

02.01.2022 14:38


Paul Schrader to reżyser i uznany scenarzysta, który ma na swym koncie fabuły kultowych produkcji "Taksówkarz" i "Wściekły byk" Martina Scorsese. W 2021 roku premierę miał wyreżyserowany przez niego film "Hazardzista". I ten właśnie tytuł znalazł się na pierwszym miejscu listy najlepszych produkcji 2021 roku, którą sporządził... sam Paul Schrader.

Źródło: film.interia.pl

"Taksówkarz": Film Martina Scorsese na Netfliksie

31.12.2021 14:09


Tego filmu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. "Taksówkarz" to prawdziwa legenda kina i arcydzieło, które uczyniło z Martina Scorsese reżysera z "pierwszej ligi". Od 1 stycznia 2022 obraz dostępny będzie w ofercie Netfliksa.

Źródło: film.interia.pl

reklama
player+
Kontakt z nami