Wiadomości z tagiem Komedia  RSS
Superagent - recenzja filmu

04.12.2023 14:35

Superagent to nowa francuska komedia od twórców Alibi.com. Czy warto obejrzeć? to kontynuacja francuskiego hitu Bohater miesiąca. Mimo że w sequelu powracają znane postacie, obejrzenie pierwszej części absolutnie nie jest konieczne. Nawiązania są bardzo powierzchowne i wręcz niezauważalne. Postacie są tak przedstawione, że spokojnie można zaangażować się w ich historię. Twórcy chyba chcieli, by sequel był samodzielną produkcją. W...

Tagi: Komedia
Źródło: naekranie.pl

"Matka siedzi z tyłu": W toksycznej relacji z martwą matką [recenzja]

02.12.2023 14:07


Film "Matka siedzi z tyłu" w polskich kinach można oglądać od 5 stycznia. Główny bohater podróżuje przez Islandię ze swoją martwą matką na tylnych siedzeniach samochodu. Mimo że kobieta nie żyje, Jón nie potrafi uwolnić się od wyrzutów, które słyszał z jej ust przez całe życie. Chociaż film promowany jest jako czarna komedia, nie brakuje w niej depresyjnych momentów, które skłaniają do refleksji zarówno bohatera, jak i widza.

Źródło: film.interia.pl

Komediowe Święta po polsku w Zoom TV

02.12.2023 13:01

• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, kanał Zoom TV przygotował komediową ucztę, czyli zestawienie kultowych filmów, które od lat bawią kolejne pokolenia Polaków.

Źródło: media2.pl

Powstaje kontynuacja kultowego filmu. Mamy więcej szczegółów

02.12.2023 10:02

Pod koniec ubiegłego wieku na ekrany kin trafiła komedia sensacyjna, która szybko zyskała miano kultowego. Teraz, po ćwierćwieczu od powstania oryginału, "Fuks" powróci do kin. W obsadzie ponownie zobaczymy gwiazdy pierwszej części.

Tagi: Komedia
Źródło: film.wp.pl

"Naga broń": Ta rola zrobiła z niego gwiazdę komedii. Mógł jej nie dostać?

02.12.2023 5:55


"Gdy widzę pięciu dziwaków w togach, którzy dźgają typa na środku parku na widoku stu osób, strzelam do bydlaków" - mówi w pewnym momencie porucznik Frank Drebin. "To było przedstawienie 'Juliusza Cezara' Szekspira, kretynie. Zabiłeś pięciu aktorów! Dobrych" - odpowiada mu nienawidząca go burmistrz miasta Los Angeles. To jeden z wielu kultowych momentów "Nagiej broni: Z akt wydziału specjalnego" Davida Zuckera - parodii filmów policyjnych, która bawi do dziś. Kultowa komedia obchodzi 2 grudnia 2023 roku swoje 35 urodziny. Przypomnijmy więc...

Tagi: Komedia
Źródło: film.interia.pl

Zapowiedź filmu"Będzie lepiej" komedii od twórców przebojowych "Nietykalnych"

01.12.2023 23:40

Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich Nietykalnych, powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zobaczcie zwiastun Będzie lepiej.

Źródło: fdb.pl

Pokolenie Z ogląda polską komedię Sami swoi. Czy Pawlak i Kargul bawią tak samo po latach?

01.12.2023 14:00

Czy nastolatkowie oglądają Samych swoich? Jak na przestrzeni lat zmieniło się postrzeganie historii Pawlaków i Kargulów? Przyglądam się filmowi Sami swoi i staram się zrozumieć jego fenomen.Od premiery  minęło 56 lat. Dla współczesnego dwudziestoletniego odbiorcy perypetie Pawlaka i Kargula są historycznie oddalone niczym francuska Nowa Fala. Lata 60. brzmią abstrakcyjnie, kojarzą się raczej z licealną lekcją historii niż żywymi wspomnieniami części społeczeństwa polskiego. Klasyki polskie Swoją przygodę z filmem rozpocząłem w liceum. Zapytacie,...

Źródło: naekranie.pl

"Matka siedzi z tyłu" - polski zwiastun wyczekiwanego filmu

30.11.2023 21:51

Islandzka czarna komedia z oszałamiającym islandzkim krajobrazem w tle czyli Matka siedzi z tyłu. To opowieść o spóźnionym dojrzewaniu i towarzyszeniu bliskiej osobie w ostatniej podróży. Reżyser Hilmar Oddsson dzięki swoim nietuzinkowym pomysłom stworzył film, który jest ucztą dla oczu.

Źródło: fdb.pl

"Matka siedzi z tyłu": Pełna sarkazmu czarna komedia w kinach w styczniu 2024

30.11.2023 12:19


5 stycznia na ekrany polskich kin trafi islandzka czarna komedia z oszałamiającym islandzkim krajobrazem. "Matka siedzi z tyłu" to opowieść o spóźnionym dojrzewaniu i towarzyszeniu bliskiej osobie w ostatniej podróży. Reżyser Hilmar Oddsson dzięki swoim nietuzinkowym pomysłom stworzył film, który jest ucztą dla oczu.

Źródło: film.interia.pl

Quiz Lady - recenzja filmu

29.11.2023 20:35

Quiz Lady to nowy film platformy Hulu dystrybuowany na świecie przez Disney+. Czy bawi tak, jak powinien? ma bardzo mocną zaletę w postaci obsady. Awkwafina oraz Sandra Oh stanowią o sile tej komedii, bo ich niecodzienny duet sprawdza się kapitalnie. Czuć chemię między aktorkami. Ich bohaterki są zupełnie różne, co oczywiście generuje zabawne sytuacje. Obie wpisane są w pewne stereotypy, ale udaje im się wyciągnąć...

Źródło: naekranie.pl

reklama
Kontakt z nami