player+
Wiadomości z tagiem Cannes  RSS
Remanent filmowy 2022: „Idiota” za kratkami

28.01.2023 14:00

To już pewne: „Bohater” – dziewiąty pełnometrażowy film reżysera Asghara Farhadiego – nie przyniesie swojemu twórcy trzeciej w jego dorobku statuetki Oscara. Nie ma jednak co rozpaczać. Obraz Irańczyka został już przecież uhonorowany Grand Prix w Cannes. Na którą zasłużył. Choć zapewne byłoby uczciwiej, gdyby Farhadi bez konieczności udawania się do sądu przyznał, że duży wpływ na powstanie tego dzieła miała jego studentka Azadeh Masihzadeh.

Tagi: Oscary, Cannes
Źródło: esensja.pl

Nagrodzone w Cannes "Blisko" wkrótce w Polsce. Zobaczcie zwiastun

16.01.2023 8:29

Już za miesiąc, 17 lutego, do polskich kin trafi najnowszy film Lukasa Dhonta. Z tej okazji zapraszamy Was do obejrzenia polskiego zwiastuna. O filmie "Blisko" "Blisko" miało swoją światową premierę na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes. Zdobyło tam Grand Prix. Jest to niezwykle czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest

Tagi: Polsat, Cannes
Źródło: www.filmweb.pl

Aftersun - 2023-01-27

13.01.2023 8:36

reżyseria: Charlotte Wells
obsada: Paul Mescal, Frankie Corio, Celia Rowlson-Hall
tytuł oryginalny: Aftersun
Małe-wielkie arcydzieło, czuły jak „C'mon, C'mon”, chwytający za serce jak „The Florida Project” film produkcji nagrodzonego Oscarem Barry'ego Jenkinsa („Moonlight”). Czarny koń sezonu nagród, 7 nagród BIFA, w tym dla Najlepszego Filmu, 4 nominacje Gotham Awards, 5 nominacji Film Independent Spirit Awards, jedno z największych olśnień tegorocznych festiwali, od Cannes aż do Toronto. Paul Mescal („Normalni ludzie”, „Córka”) w zachwycającej roli godnej Oscara i w fenomenalnym duecie z debiutującą na wielkim ekranie Frankie Corio.

Młody ojciec Calum i jego córka Sophie wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.

Tagi: Oscary, Cannes
Źródło: www.kino.krakow.pl

Rejs

12.01.2023 18:00

Nagrodzone w Cannes „W trójkącie” to satyra na świat bogatych i próba obserwacji społecznej w nieco może zbyt łopatologicznej formie.

Tagi: Cannes
Źródło: esensja.pl

"Aftersun": Wszystkie oczy zwrócone na Paula Mescala. Krytycy są zachwyceni

12.01.2023 16:10


26-letni irlandzki aktor Paul Mescal to jedno z najgorętszych nazwisk w branży aktorskiej. Ostatnio wcielił się w głównego bohatera w "Aftersun", filmie który od swojej premiery w Cannes zachwyca widzów i krytyków na całym świecie. Według portalu IMDb ma już ich na koncie ponad 165 wyróżnień, na czele z siedmioma statuetkami BIFA (w tym Nagrodą dla Najlepszego Filmu).

Źródło: film.interia.pl

W Polsce to hit. Widzowie zaśmiewają się na tej komedii do łez

11.01.2023 14:35

Za nami uroczystość związana z wręczeniem nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. Poznaliśmy zwycięzców, poznaliśmy też przegranych. W gronie tych, którzy ponieśli porażkę znalazł się zdobywca Złotej Palmy w Cannes "W trójkącie". Komediodramat podczas minionego weekendu miał premierę w polskich kinach, w których cieszy się dużą popularnością.

Źródło: film.wp.pl

Wielki przegrany Złotych Globów. W polskich kinach właśnie stał się hitem

11.01.2023 8:01

Za nami uroczystość związana z wręczeniem nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. Poznaliśmy zwycięzców, poznaliśmy też przegranych. Jednym z nich stał się zdobywca Złotej Palmy w Cannes "W trójkącie". Komediodramat podczas minionego weekendu miał premierę w polskich kinach, w których cieszy się dużą popularnością.

Źródło: film.wp.pl

„W trójkącie” reż. Ruben Ostlund (recenzja)

10.01.2023 10:22

Kiedy widzowie zostają chwilę dłużej po seansie wbici w fotel, z głową pełną przemyśleń, to znaczy, że magia kina działa. Druga w dorobku Złota Palma w Cannes dla Rubena Ostlunda, tylko potwierdza, jak wielkie to kino. Triangle of sadness (tytuł oryginalny), to określenie miejsca, które znajduje się pomiędzy brwiami, a nasadą nosa. To ten fragment […]

Tagi: Cannes
Źródło: www.kulturatka.pl

reklama
player+
Kontakt z nami