player+
Wiadomości z tagiem Cannes  RSS
"Zakochana Anais" - odkrycie tegorocznego MFF w Cannes w kinach w lutym 2022

29.11.2021 14:37

Pełnometrażowy debiut francuskiej reżyserki Charline Bourgeois-Tacquet to pełna świeżej, młodzieńczej energii komedia obyczajowa. Ta zmysłowa, pięknie sfotografowana historia opowiada o poszukiwaniu tożsamości, odkrywaniu siebie i pokonywaniu własnych ograniczeń. Konfrontację młodości z doświadczeniem uosabiają świetne role Anaïs Demoustier oraz gwiazdy kina europejskiego Valerii Bruni Tedeschi.

Źródło: fdb.pl

"Odszedł we śnie". Znany aktor miał 85 lat

09.11.2021 11:21

Dean Stockwell zagrał w ponad 200 filmach i serialach. Miał na koncie dwie nagrody z Cannes, nominację do Oscara, Złotych Globów i Emmy....

Tagi: Oscary, Cannes
Źródło: film.wp.pl

Już nie lubimy amerykańskich seriali? Trendy telewizyjne na koniec 2021 r.

06.11.2021 21:44

Jak seriale, to przede wszystkim te tworzone lokalnie. Jak programy, to najchętniej o miłości i zawieraniu związków. Francuzi testują formaty hybrydowe - z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Na targach w Cannes sporo się mówiło o tym, jak zmieniły się trendy na rynku telewizyjnym w ostatnim czasie.

Tagi: Cannes
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

„Oni rozumieją, czym jest czekanie”

02.11.2021 0:00

Emmanuel Courcol to reżyser i scenarzysta znany z podejmowania tematu osób na marginesie społeczeństwa. Tym razem postanawia zekranizować prawdziwą historię grupy więźniów, którzy realizują program resocjalizacji poprzez grę w teatrze. Film „Komedianci debiutanci” nagrodzony na MFF w Cannes. Emmanuel Courcol to reżyser i scenarzysta nominowany do francuskiego odpowiednika Oscara, Cezara, za scenariusz do filmu o imigrancie przebywającym ...

Źródło: filmosfera.pl

Na rozstaju dróg

27.10.2021 0:00

Film wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana podejmuje rzadko poruszany temat wchodzenia w dorosłość osoby niepełnosprawnej intelektualnie. To chwytająca za serce historia jednoczesnego dorastania do rozstania ojca i jego autystycznego syna, oraz podróży, która całkowicie zmieni ich życie i relację. Film znalazł się w oficjalnej selekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cannes 2020.Głównymi bohaterami filmu ...

Tagi: Cannes
Źródło: filmosfera.pl

''Szczyt bogów'' - zwiastun zrobionej z rozmachem animacji o niezwykle niebezpiecznej pasji jaką jest aplinistyka

24.10.2021 14:16

Netflix opublikował zwiastun animowanego filmu Szczyt bogów, którego światowa premiera odbyła się w tym roku na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Źródło: fdb.pl

Mia Wasikowska, Vicky Krieps i Tim Roth w filmie "Wyspa Bergmana" - znamy datę polskiej premiery!

07.10.2021 12:47

Wyspa Bergmana to intrygująca historia pary filmowców szukających inspiracji na wyspie związanej ze światowej sławy reżyserem Ingmarem Bergmanem. Film z oficjalnej selekcji festiwali w Cannes i Toronto, za którego scenariusz i reżyserię odpowiada Mia Hansen-Løve. W kinach od 15 października.

Źródło: fdb.pl

Najlepsza europejska komedia roku "Komedianci debiutanci" - nowa data premiery kinowej

01.10.2021 16:36

Komedianci debiutanci to niezwykła historia grupy więźniów, którzy grają… w słynnej sztuce Samuela Becketta "Czekając na Godota". Film z oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes oparty na prawdziwych wydarzeniach, zadebiutuje w kinach już 8 października.

Źródło: fdb.pl

16-latek pobił Żyda, wcześniej zagrał w filmie pokazywanym w Cannes

30.09.2021 12:54


Młody człowiek z Berlina brutalnie zaatakował 60-letniego mężczyznę, który demonstrował w Hamburgu przeciwko antysemityzmowi. Okazuje się, że 16-letni napastnik zagrał wcześniej w filmie, który opowiada o rodzinie ocalałych z Holokaustu. Grał chłopca, który znęcał się nad żydowskim uczniem.

Źródło: film.interia.pl

reklama
Kontakt z nami