Wiadomości z tagiem Benedict Cumberbatch  RSS
Zara Phythian z "Doktora Strange'a" Marvela skazana. Koszmar jej ofiary trwał 3 lata

12.05.2022 19:31


Aktorka Zara Phythian i jej mąż zostali uznani za winnych łącznie 32 przestępstw seksualnych wobec dzieci. Phythian znana jest m.in. z roli w filmie "Doktor Strange", gdzie wystąpiła u boku Benedicta Cumberbatcha.

Źródło: film.wp.pl

Jodie Comer z główną rolą w apokaliptycznym filmie ''The End We Start From''

10.05.2022 17:13

Jodie Comer, zdobywczyni nagrody Emmy za rolę w serialu Obsesja Eve dołączyła do obsady apokaliptycznego thrillera The End We Start From, za produkcję którego odpowiada Benedict Cumberbatch.

Źródło: fdb.pl

Doktor Strange w IMAX, 4DX i ScreenX 

08.05.2022 14:40

6 maja będzie dniem Doktora Strange’a – tego dnia we wszystkich formatach Cinema City odbędzie się premiera najnowszego marvelowskiego widowiska Doktor Strange: W multiwersum obłędu. W tytułowej roli wystąpi Benedict Cumberbatch, jedna z dwóch brytyjskich gwiazd tego weekendu. Drugą będzie Maggie Smith, wcielająca się w nestorkę rodu w Downton Abbey: Nowa epoka, kolejnej wielkiej premierze […]

Źródło: www.kulturatka.pl

Szalony świat Louisa Waina - 2022-04-22

25.04.2022 8:36

reżyseria: Will Sharpe
obsada: Benedict Cumberbatch, Claire Foy, Andrea Riseborough
tytuł oryginalny: The Electrical Life of Louis Wain
Niesamowita historia życia i twórczości Louisa Waina – ekscentrycznego artysty-geniusza, który miał prawdziwego kota na punkcie kotów i swoją miłością do tych zwierząt zaraził całą Anglię, a z czasem cały świat. W roli głównej, w jednej z najciekawszych kreacji w karierze, etatowa gwiazda hitów Marvela – Benedict Cumberbatch („Dr Strange”, „Sherlock”). Nominowanemu do Oscara aktorowi na dużym ekranie partnerują, m.in.: nagrodzona Złotym Globem odtwórczyni roli Królowej Elżbiety II z serialu „The Crown” – Claire Foy, twórca globalnych przebojów „Jojo Rabbit” i „Thor: Ragnarok” – Taika Waititi oraz ikona mrocznego rocka, muzyk i kompozytor – Nick Cave. „The Electrical Life of Louis Wain” to chwytająca za serce, sensualna opowieść o miłości, szaleństwie, nieskrępowanej wyobraźni i zdumiewającym talencie mężczyzny, który – jak nikt przed nim w historii – wiedział i rozumiał… jak namalować kota.
Ekscentryczny rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

Źródło: www.kino.krakow.pl

"Szalony świat Louisa Waina": Benedict Cumberbatch i koty

23.04.2022 17:44


Louis Wain jest najbardziej znany ze swoich ilustracji, przedstawiających antropomorficzne koty z wielkimi oczami. Z biografii artysty autorstwa Willa Sharpe'a dowiemy się o jego fascynacji elektrycznością, toksycznej relacji z piątką sióstr i wielkiej karierze, która nigdy nie przyniosła majątku. Świat Waina zaiste był szalony i gdy reżyserowi udaje się chwycić cząstkę tego szaleństwa - wtedy jego film angażuje. Niestety, czasem zdarza mu się iść w hollywoodzką sztampę w najgorszym tego słowa znaczeniu.

Źródło: film.interia.pl

Benedict Cumberbatch: Etatowy geniusz i... zdobywca Oscara?

23.03.2022 19:21


W grudniu na Netfliksie zadebiutował dramat "Psie pazury", w którym główną rolę zagrał Benedict Cumberbatch. Wcielił się on w postać ranczera z Montany, który nie akceptuje dokonujących się w świecie zmian i za wszelką cenę stara się bronić tradycyjnych wzorców męskości. Za swoją kreację aktor ma szansę zgarnąć jedną z najbardziej pożądanych w świecie filmowym nagród, czyli Oscara. Tuż przed wielką galą przypominamy sylwetkę jednego z najmocniejszych kandydatów w oscarowym wyścigu.

Źródło: film.interia.pl

Benedict Cumberbatch: Doktor Strange pokona Spider-Mana?

15.03.2022 13:10


Prawie 1,9 miliarda dolarów zarobił w kinach na całym świecie film „Spider-Man: Bez drogi do domu”, w którym Benedict Cumberbatch zagrał Doktora Strange’a. Już 6 maja do kin trafi film „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, w którym aktor też wcielił się w tę postać. Brytyjski gwiazdor liczy na to, że druga część przygód Strange’a zarobi w kinach jeszcze więcej niż ostatni film o Spider-Manie.

Źródło: film.interia.pl

reklama
player+
Kontakt z nami